HONAZ BELEDİYESİ’NİN İFTAR SOFRASI KOCABAŞ’TA KURULDU

HONAZ BELEDİYESİ’NİN İFTAR SOFRASI KOCABAŞ’TA KURULDU
Honaz Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısı ile düzenlenen mahalle iftarlarının ilki, Kocabaş'ta verildi.

Honaz Belediyesi tarafından Ramazan ayı dolayısı ile düzenlenen mahalle iftarlarının ilki, Kocabaş'ta verildi.

Kocabaş Belediye Hizmet Binasıönünde gerçekleştirilen iftar programına, CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, önceki il Başkanı ve milletvekili aday adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Deva Partisi İl Başkanı Bekir Kırar, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mustafa Çelik, İYİ Parti İlçe Başkanı Osman Çaybaşı, Cumhuriyet Halk Partisi Pamukkale İlçe Başkanı Arda Arpacı, Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, muhtarlar ve Kocabaş Mahallesi sakinleri katıldı.

Binlerce kişinin oruç açtığı iftar programında Başkan Kepenek, masaları tek tek gezerek mahalle sakinleriyle sohbet etti.

“RAMAZAN AYININ RUHUNU HEP BİRLİKTE YAŞIYORUZ”

Mahalle iftarları ile Ramazan ayının ruhunu hep birlikte yaşadıklarını belirten Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, “Gelenekselleşen mahalle iftarlarımızın ilkinde siz değerli Kocabaşlı hemşehrilerimiz ile bir arada olmak çalışma arkadaşlarım ve benim için büyük bir mutluluk ve onur verici. Ramazan ayının ülkemize sağlık, mutluluk, barış ve huzur getirsin. Ramazan ayında mahalle iftarlarımız sizlerle birlikte devam edecek. Bu dostluğu, Ramazan ayının o birleştirici ruhunu mahallelerimizde yaşatmaya çalışıyoruz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, önümüzdeki günlerde diğer mahallelerde düzenleyeceğimiz etkinliklerde de bir arada olmayı diliyorum. Oruçlarınız kabul olsun” dedi.

“BU BİRLİKTELİK HEP SÜRSÜN”

Ramazan ayının güzelliklerini bir arada yaşamanın önemine değinen CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, “Bu güzel ortamda aynı sofrada vatandaşlarımız ile birlikteyiz. Ramazan ayının bütün Kocabaşlı, Honazlı hemşehrilerime hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu etkinliğin hazırlanmasında emeği olan, sizlerle bizi bir araya getiren Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’e de teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Davete katılan Deva Partisi İl Başkanı Bekir Kırar, CHP İlçe Başkanı Mustafa Çelik ve İYİ Parti İlçe Başkanı Osman Çaybaşı’da kürsüden vatandaşları selamladı.

İftar yemeğinin ardından başlayan Ramazan eğlencelerinde de semazen gösterileri, tasavvuf musikisi ve Karagöz Hacivat gölge oyunlarıözellikle çocuklar tarafından büyük ilgi ile izlendi. Çocuklara pamuk şeker ikram edildi.

ANKA Haber Ajansı