“HATAY VE DEPREM” SEMPOZYUMU, 22 NİSAN’DA GERÇEKLEŞECEK

“HATAY VE DEPREM” SEMPOZYUMU, 22 NİSAN’DA GERÇEKLEŞECEK
Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlerden oluşan Deprem Konseyi ile birlikte organize ettiği 'Hatay ve Deprem' sempozyumu 22 Nisan'da gerçekleştirilecek.

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları ve akademisyenlerden oluşan Deprem Konseyi ile birlikte organize ettiği "Hatay ve Deprem" sempozyumu 22 Nisan'da gerçekleştirilecek.

Bayramın ikinci günü Hatay Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nde saat 11:00’de başlayacak sempozyuma, TMMOB Mimarlar Odası Hatay Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çelik, Konservator Celaleddin Küçük, MKÜ Arkeoloji Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hatice Pamir ve HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Emine Atmaca konuşmacı olarak katılacak.

“Doğunun Kraliçesi Uyan” adlı filmin gösterimiyle sona erecek sempozyumdan sonra ise Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı saat 14.00'de EXPO İller Bahçesi'nde "Bayram Dayanışma Sofrası" kuracak. Bütün Hataylılar'ın ve Hatay’a dışarıdan gelenlerin davetli olduğu yemekte misafirlere, Hatay’ın geleneksel bayram yemekleri olan firik pilavı, aşur ve halka tatlısı ikram edilecek.

ANKA Haber Ajansı