GAZİEMİRLİÇOCUKLAR, 23 NİSAN'I COŞKUYLA KUTLADI

GAZİEMİRLİÇOCUKLAR, 23 NİSAN'I COŞKUYLA KUTLADI
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği; müzikallere, atölyelere ve konserlere ev sahipliği yapan 25. Gaziemir Ulusal Çocuk Şenliği’yle kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği; müzikallere, atölyelere ve konserlere ev sahipliği yapan 25. Gaziemir Ulusal Çocuk Şenliği’yle kutlandı.

Gaziemir Belediyesi’nin düzenlediği 25. Gaziemir Ulusal Çocuk Şenliği’ne katılan çocuklar, doyasıya eğlenerek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladılar. Festival alanında düzenlenen şenlik, müzikaller, atölyeler ve konserlere ev sahipliği yaptı. Şenlik kapsamında sahnelenen müzikallerle çocuklar, sevdikleri çizgi film kahramanlarıyla bir araya geldi. Aslan Müzikali, İbi ile Tosi Müzikali, Harika Kanatlar isimli müzikal gösterilerini izleyen çocuklar, keyifli saatler yaşadı. Şenlikte sahne alan Şubadap Çocuk, seslendirdiği şarkılarla çocuklara eğlenceli dakikalar yaşattı. Gaziemir Belediyesi Çocuk Orkestrası ise verdiği konserle bayram coşkusunu zirveye taşıdı.

Volkan Çuha ile Sihirbaz Gösterisi, Mini Disko ve Jonglör Gösterisi’yle keyifli anlar yaşayan, oyuncak trende ve trambolinde gönüllerince eğlenen çocuklar, Macera Parkuru’nda da hem yarıştı hem de eğlendi. Şenlik alanında düzenlenen çevre ve doğa temalı 40 farklı atölyeye binlerce çocuk katıldı.

Şenliğe katılan çocuklarla birlikte sahneye çıkan ve çocukların bayramını kutlayan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, “Bu yıl 10 gün sürecek 25. Gaziemir Ulusal Çocuk Şenliği’yle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutlamak için hazırlanıyorduk. Türkiye’nin farklışehirlerinden ve birçok ülkeden çocuğu Gaziemir’de ağırlayacak, şenlik coşkumuzu paylaşacaktık. Ancak ülkemizin yaşadığı deprem felaketi nedeniyle bu programımızı iptal ettik. Çocuklarımız için onları merkeze alan, onların mutluluğunun ve ihtiyaçlarının gözetildiği tek günlük bir program hazırladık. Şenliğimize katılarak bayram coşkumuza ortak olan tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Önümüzdeki yıllarda daha büyük coşkuyla düzenleyeceğimiz şenliklerde tekrar buluşacağız. Yaşasın Mustafa Kemal Atatürk, yaşasın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Kutlu olsun” dedi.

ANKA Haber Ajansı