GABONLU DİNA'NIN ÖLÜMÜİLE İLGİLİ GÖZALTINA ALINAN D.A., ÜÇÜNCÜ KEZ HAKİM KARŞISINDA

GABONLU DİNA'NIN ÖLÜMÜİLE İLGİLİ GÖZALTINA ALINAN D.A., ÜÇÜNCÜ KEZ HAKİM KARŞISINDA
Filyos çayında 26 Mart'ta cansız bedeni bulunan Gabon uyruklu Karabük üniversitesi öğrencisi Dina'nın ölümüüzerine daha önce gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan D.A. tekrar gözaltına alınarak Karabük emniyetindeki işlemlerinin ardından üçüncü kez hakim karşısına çıktı.

TUNAKAN YILDIRIM

Filyos çayında 26 Mart'ta cansız bedeni bulunan Gabon uyruklu Karabük üniversitesi öğrencisi Dina'nın ölümü üzerine daha önce gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan D.A. tekrar gözaltına alınarak Karabük emniyetindeki işlemlerinin ardından üçüncü kez hakim karşısına çıktı.

Danys Dinabongho Ibouanga'nın 25 Mart akşamı arkadaşları ile 100. Mahallesi'ndeki evlerinde oturduğu sırada bir anda kalkarak telefonunu şarja takmak için apartmanın birinci katındaki akrabasının evine indiği, ancak bu eve uğramadan çıplak ayakla sokakta koştuğu görüntüler de güvenlik kameralarına yansımıştı. Danys Dinabongho’nun ön otopsisi sonucunda cinsel istismar ve darp izine rastlanmadı.

Gabon’un Ankara Büyükelçiliği avukatı Kerim Bahadır Şeker, soruşturmayı takip için Karabük'e gelmişti. Gabon Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nin, Dışişleri Bakanlığı’na genç kızın ölümüyle ilgili gelişmelerin bildirilmesi ve konunun takip edilmesi için nota verdiği öğrenilmişti.

Dina'nın ölümüne ilişkin 8 şüpheli Karabük emniyet müdürlüğünün yürüttüğü çalışmalar sonucunda gözaltına alınmış adliyeye sevk edilen 8 şüpheliden 5'i savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılmış 3 aralarında D.A.’nın da bulunduğu 3 şahıs ise mahkemece verilen kararla adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. D.A., Karabük Emniyeti tarafından tekrar gözaltına alındı ve Karabük adliyesine getirildi. D.A.'nın adliyedeki işlemleri sürüyor.

Öte yandan D.A. gazetecilerin sorularıüzerine “Suçsuzum" yanıtını verdi.

ANKA Haber Ajansı