FETHİYE'DE ANTİK PEDAL PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

FETHİYE'DE ANTİK PEDAL PROJESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Fethiye Kaymakamlığı, Seydikemer Kaymakamlığı, Fethiye Belediyesi, Seydikemer Belediyesi, Fethiye Kent Konseyi iş birliğinde hazırlanan, bisiklet turizminin gelişmesini amaçlayan 'Antik Pedal' projesiyle ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Fethiye Kaymakamlığı, Seydikemer Kaymakamlığı, Fethiye Belediyesi, Seydikemer Belediyesi, Fethiye Kent Konseyi iş birliğinde hazırlanan, bisiklet turizminin gelişmesini amaçlayan "Antik Pedal" projesiyle ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Fethiye Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen ‘Antik Pedal’ bilgilendirme toplantısına, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, FTSO Başkanı Osman Çıralı, GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan, FETOB Başkanı Bülent Uysal, TÜRSAB Batı Akdeniz BTK BaşkanıÖzgen Uysal, Fethiye Belediyesi birim amirleri, çok sayıda STK ve kamu yöneticisi katılım sağladı.

Projenin hedeflerine ulaşabilmesi ve sürdürülebilir bir turizm modeli ile yerel kalkınma amaçlarına hizmet edebilmesi amacıyla düzenlenen toplantıda, arazi çalışmaları, rehber kitap – harita faaliyetleri anlatıldı. Toplantıda, projenin Eurovelo ağına dahil edilebilmesinin sağlanması için yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Doğal değerler, fauna, flora, fungi, antik kent ve tarihi yerlerle ilgili bilgi verilerek bu rotalardan geçen bisiklet güzergahlarıyla ilgili 285 ana ve 602 ara rota bilgisi aktarıldı.

ANKA Haber Ajansı