ESKİŞEHİR AKUT'TAN EBB BİLİM DENEY MERKEZİ PERSONELİNE ‘AFET BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ’

ESKİŞEHİR AKUT'TAN EBB BİLİM DENEY MERKEZİ PERSONELİNE ‘AFET BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ’
Eskişehir AKUT ekibinden arama-kurtarma uzmanları, Kahramanmaraş merkezli depremlerde edindikleri bilgi ve deneyim ışığında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) Bilim Deney Merkezi personeline, 'Afet Bilinçlendirme ve Güncelleme Eğitimi' verdi.

Eskişehir AKUT ekibinden arama-kurtarma uzmanları, Kahramanmaraş merkezli depremlerde edindikleri bilgi ve deneyim ışığında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) Bilim Deney Merkezi personeline, "Afet Bilinçlendirme ve Güncelleme Eğitimi" verdi.

EBB Bilim Deney Merkezi açıldığı günden bu yana bilim turlarından faydalanan tüm bilim severlere ve personeline, bünyesinde bulunan deprem simülatörü ve Arama Kurtarma Derneği’nden (AKUT) alınan güncel bilgilerle ‘Uygulamalı Deprem Bilinçlendirme Eğitimi’ vermeye devam ediyor. Eğitimlerde deprem öncesi, deprem sırası ve sonrasında alınması gereken önlemler, bilim iletişimcileri tarafından ziyaretçilere aktarılıp Bilim Deney Merkezi’nde bulunan deprem simülatöründe etkileşimli ve uygulamalı olarak pekiştiriliyor.

Bu kapsamda son olarak Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından bölgede arama-kurtarma faaliyetlerine katılan Eskişehir AKUT ekibinden arama-kurtarma uzmanları ile seminer birimi, Bilim Deney Merkezi personeline eğitim verdi. Eğitimde, AKUT uzmanları teknik bilgilerin yanı sıra afet bölgesinde edindikleri bilgileri ve saha deneyimlerini de personelle paylaştı.

ANKA Haber Ajansı