ESKİ RAMAZANLAR ESENYURT’TA YAŞATILIYOR

ESKİ RAMAZANLAR ESENYURT’TA YAŞATILIYOR
Esenyurt Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri kapsamında hazırladığıçeşitli gösteriler ve şişme oyun gruplarıyla çocuklar doyasıya eğlenirken, yetişkinler de hem el emeği ürünlerin sergilendiği hem de geleneksel lezzetlerin yer aldığı Ramazan evlerinde keyifli zaman geçirdi.

Esenyurt Belediyesi'nin Ramazan etkinlikleri kapsamında hazırladığıçeşitli gösteriler ve şişme oyun gruplarıyla çocuklar doyasıya eğlenirken, yetişkinler de hem el emeği ürünlerin sergilendiği hem de geleneksel lezzetlerin yer aldığı Ramazan evlerinde keyifli zaman geçirdi.

Esenyurt'ta geleneksel hale gelen Ramazan etkinlikleri kapsamında eski belediye bahçesinde kurulan sahnede çocuklar için birbirinden renkli gösteriler düzenlendi. Yarışmalarla başlayan etkinlikler, sihirbaz ve jonglör gösterilerinin ardından, geleneksel Türk Tiyatrosu'nun unutulmayan eserlerinden meddah ile devam etti. Etkinlik alanına kurulan Ramazan evlerinde hem belediye kursiyerlerinin yaptığı el emeği ürünler sergilendi hem de lokma, macun, pamuk şeker gibi geleneksel lezzetler satışa sunuldu. 7'den 70'e herkesin keyifli zaman geçirdiği etkinlikler, Ramazan ayı boyunca her akşam devam edecek.

ANKA Haber Ajansı