EFES SELÇUK’TA RAMAZAN DAYANIŞMASI BÜYÜYOR

EFES SELÇUK’TA RAMAZAN DAYANIŞMASI BÜYÜYOR
Efes Selçuk Belediyesi Ramazan ayında dayanışmayı büyütmeye devam ediyor. Ramazan dayanışması kapsamında Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl 350 yurttaşa erzak fişi ulaştırılıyor. Yurttaşlar, erzak fişleriyle ihtiyaçları olan gıda maddelerini satın alabiliyor.

Efes Selçuk Belediyesi Ramazan ayında dayanışmayı büyütmeye devam ediyor. Ramazan dayanışması kapsamında Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından bu yıl 350 yurttaşa erzak fişi ulaştırılıyor. Yurttaşlar erzak fişleriyle ihtiyaçları olan gıda maddelerini satın alabiliyor.

Yardımlarla ilgili bilgi veren Efes Selçuk Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdür Vekili Engin Kaçer; “Her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza erzak kolisi yardımı yapılıyordu. Şimdi ihtiyaçlarına göre 350 vatandaşımıza erzak fişi vererek onların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Dayanışma ruhunu geliştirmeyi, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamayı, bir nebze olsun onlara nefes aldırmayı amaçlıyoruz. Erzak fişi dağıtımı ile bu Ramazan’da da dayanışmayı büyütüyoruz” dedi.

Derinleşen ekonomik krize bağlı olarak alım gücünün düşmesi sebebiyle kentte dayanışma faaliyetlerine ağırlık veren Efes Selçuk Belediyesi Ramazan ayı başlarken İftar Kart uygulaması kapsamında 102 aileye toplam 153 bin TL tutarında tanımlanan bakiyelerle ihtiyaç sahibi yurttaşların yanı sıra kent ekonomisine de katkı sundu.

ANKA Haber Ajansı