DİDİM’DE USLU SİTESİ SAHİLİ TEMİZLENDİ

DİDİM’DE USLU SİTESİ SAHİLİ TEMİZLENDİ
Didim Belediyesi, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı ve Didim Plogging grubu iş birliğiyle Uslu Sitesi Sahili’nde temizlik yapıldı.

Didim Belediyesi, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı ve Didim Plogging grubu iş birliğiyle Uslu Sitesi Sahili’nde temizlik yapıldı.

Geçen günlerde Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Didim Plogging Grubu ve Türkiye Çevre Eğitim Vakfı; Didim Fener Koy’da "Avrupa Deniz Çöpleri İzleme" programı yürüttü. Etkinliğin ardından Fevzipaşa Mahallesi Uslu Sitesi Sahili’nde de aynı program düzenlendi.

Programa; Didim Belediye Başkan Yardımcısı Zeynel Şener, Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Aslı Kıray, Didim Plogging Grubu ve gönüllüler katıldı. Deniz çöpünü izleme ve deniz çöpü sorunuyla mücadele etmenin amaçlandığı program kapsamında, yetkililer tarafından Uslu Sitesi Sahili bölgesinde yoğun olarak insan kaynaklı atık ve çöpler tespit edildi. Atıklar, Didim Belediyesi ekipleri ve gönüllerce temizlenerek ortadan kaldırıldı.

Didimli vatandaşları ve misafirleri daha duyarlı olmaya davet eden Didim Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Aslı Kıray, şöyle konuştu:

“Bugün Didim Plogging Grubu ile Uslu Sahili’ndeyiz. Daha önce Türkiye Çevre Eğitim Vakfı ile Fener Koy’da başlattığımız Avrupa Deniz Çöpleri İzleme Programı’nı bugün de Fevzipaşa Mahallesi Uslu Sitesi Sahili’nde gerçekleştirdik. Fener Koy'da balıkçılık ile alakalı bulgulara rastlarken burada daha fazla insan kaynaklı cam, plastik ve sigara izmaritine denk geliyoruz. Didim’e gelen değerli misafirlerimiz ve vatandaşlarımızıçevreye daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.”

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ise şunları söyledi:

“Türkiye Çevre Eğitim Vakfı, Didim Pogging Grubu ve Belediyemiz ile birlikte Avrupa Deniz Çöpler İzleme Programımızı gerçekleştiriyoruz. Bugün Uslu Sitesi Sahili’nde çalışmamızı gerçekleştirdik. Bölgede yoğun olarak insan kaynaklı atık ve çöplerin bulunmasını kentimizin kirletilmesini üzüntü ile karşılasak da biz gereken çalışmayı yaptık. Gelecek nesillere daha temiz bir doğa bırakmak için vatandaşlarımızıçevremizi daha temiz tutmaya davet ediyoruz.”

ANKA Haber Ajansı