ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NİN SANAT KURSLARI DEVAM EDİYOR

ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NİN SANAT KURSLARI DEVAM EDİYOR
Çukurova Belediyesi’nin Bülent Ecevit Sanat Parkı’nda hizmet veren sanat kurslarında Çukurovalılar, sosyalleşirken sanatla rehabilite olma şansı yakalıyor

Çukurova Belediyesi’nin Bülent Ecevit Sanat Parkı’nda hizmet veren sanat kurslarında Çukurovalılar, sosyalleşirken sanatla rehabilite olma şansı yakalıyor.

Çukurova Belediyesi Tesisler Müdürlüğü’nün Bülent Ecevit Sanat Parkı’nda hizmete açtığı kurslar yoğun ilgi görüyor. Halk oyunları, tiyatro, gitar, resim gibi kursların verildiği tesis, ilçelilerden beğeni topluyor. Özellikle Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından uyku sorunu yaşayan ve stres bozukluğu çeken vatandaşların uğrak yeri haline gelen kurslarda en kalabalık sınıfları resim dersleri oluşturuyor.

Kurslarla ilgili bilgi veren resim öğretmeni Nuray Bozkuş, önce sanatın tanımıyla derslere başladıklarını, ardından karakalem ve yağlı boyaya geçtiklerini söyleyerek, sanatın birleştirici, yaratıcı ve heyecanlı dünyasıyla ruhları da renklendirmeye, canlandırmaya çalıştıklarını dile getirdi. Resim derslerinin kursiyerler için terapi olduğunu belirten Bozkuş, burada sosyalleşerek ve fırçalarla farklı ama renkli bir dünyaya yolculuk ettiklerini anlatarak, hayalleri tuvallere resmetmeyi öğrettiklerini belirtti.

Tesisler Müdürlüğü’nün çalışmalarıyla 42 branşta sanat, el becerileri ve kültür kursları verdiklerini anlatan Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin ise deprem afetinden sonra kurslara olan ilginin çok fazla olduğunun altınıçizdi. Çukurovalı kadınların yoğun olarak kurslara katıldığını kaydeden Çetin, "Bülent Ecevit Sanat Parkı'ndaki tüm sanat kurslarımız hizmet vermeye devam ediyor. Salonlarımız dolu, ilgi büyük, ders sayılarımızı artırmak zorunda kaldık. Artık Çukurova’nın hem el becerileri ve sanata bakışı gelişiyor, hem de sanatın 7 alanında faaliyet gösteren parkımız, siz değerli sanat tutkunlarının hizmetinde” diye konuştu.

ANKA Haber Ajansı