ÇORLU HALK EKMEK BÜFELERİ HİZMETE VERMEYE BAŞLIYOR

ÇORLU HALK EKMEK BÜFELERİ HİZMETE VERMEYE BAŞLIYOR
Çorlu Belediyesi ve Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği iş birliğiyle projelendirilerek hazırlıkları tamamlanan Çorlu Halk Ekmek büfeleri, 2 Mayıs 2023 Salı günü hizmet vermeye başlıyor.

Çorlu Belediyesi ve Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği iş birliğiyle projelendirilerek hazırlıkları tamamlanan Çorlu Halk Ekmek büfeleri, 2 Mayıs 2023 Salı günü hizmet vermeye başlıyor.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt ve Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Haşim Yiğit tarafından imzalanan protokolün ardından yapım işlemleri tamamlanan Çorlu Halk Ekmek büfeleri, 2 Mayıs'tan itibaren ilk etapta üç farklı adreste hizmete girecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Sarıkurt, şunları kaydetti:

“BÜFELERİMİZİN SAYISINI ARTIRACAĞIZ”

“İlk etapta üç Çorlu Halk Ekmek büfesinin açılışını 2 Mayıs 2023 Salı günü yapmış olacağız. Altyapı, elektrik, su gibi bağlantı ve abonelik işlemlerinin belediyemiz tarafından tamamlanmasıyla birlikte büfelerimizin sayısını artıracağız. Çorlu’da faaliyet gösteren fırıncı esnafımızın üreteceği ekmeklerin satışa sunulacağıÇorlu Halk Ekmek büfeleri; Hatip Mahallesi’nde Mimar Sinan Caddesi üzerinde inşaat çalışmaları devam eden Çorlu Spor Salonu yanında, Hıdırağa Mahallesi’nde Fatih Caddesi üzerinde Borsa Meydanı’nda ve Cemaliye Mahallesi Eski Çerkezköy 1. Sokak Silahtarağa Muhtarlığı yanında hizmet vermeye başlayacak. İlerleyen zamanlarda yapım çalışmaları tamamlanacak olan büfelerimizi de Kazımiye, Alipaşa ve Havuzlar Mahallelerimizde hizmete sunmuş olacağız.

“EKMEKLER 200 GRAM OLACAK”

Çorlu Halk Ekmek büfeleri haftanın 6 günü, pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve cumartesi 08.00 ile 10.00 ve 14.00 ile 16.00 saatleri arası açık kalacak. Pazar günleri ve resmi tatillerde ise kapalı olacak. Büfelerde satışa sunulacak olan ekmeklerin gramajı 200 gram olarak belirlenirken, Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği üyelerince üretilecek ekmeklerin satışı aynı gün içinde yapılacak. Çorlu Halk Ekmek satış büfeleri başka maksatla kullanılamayacak, büfelerde halk ekmek dışında başka bir ürün satılamayacak ve başka bir şahsa devredilemeyecek. Vatandaşlarımızın en temel ihtiyaçlarından biri olan ekmek ihtiyacının karşılanması için hayata geçirdiğimiz Çorlu Halk Ekmek projemizin hayırlı olmasını diliyor, gerçekleşmesine katkı sunan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

ANKA Haber Ajansı