ÇORLU HALK EKMEK BÜFELERİ HİZMETE GİRİYOR

ÇORLU HALK EKMEK BÜFELERİ HİZMETE GİRİYOR
Çorlu Belediyesi ve Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği iş birliğiyle yaşama geçirilen ‘Çorlu Halk Ekmek’ projesi kapsamında protokol imzalandı. Çorlu Halk Ekmek büfeleri mayıs ayı itibarıyla hizmet vermeye başlayacak.

Çorlu Belediyesi ve Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği iş birliğiyle yaşama geçirilen ‘Çorlu Halk Ekmek’ projesi kapsamında protokol imzalandı. Çorlu Halk Ekmek büfeleri mayıs ayı itibarıyla hizmet vermeye başlayacak.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Haşim Yiğit ve dernek üyelerinin katılımıyla düzenlenen törenle imzalanan protokol kapsamında Çorlu’da faaliyet gösteren fırıncı esnafının üreteceği ekmeklerin satışa sunulacağıÇorlu Halk Ekmek büfeleri gelecek ay hizmete girecek.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, projeye ilişkin şunları kaydetti:

“Bugün ‘Çorlu Halk Ekmek’ projemizin hayata geçmesi için gerekli olan önemli bir aşamayı tamamladık. Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Haşim Yiğit ve dernek üyeleri ile birlikte ‘Halk Ekmek Satış’ protokolümüzü imza altına aldık. Protokol kapsamında ‘Çorlu Halk Ekmek’ ibareli ekmek satış büfelerinin temini, kurulumu, altyapı, elektrik, su gibi bağlantı ve abonelik işlemleri belediyemiz tarafından yapılacak, denetimler Zabıta Müdürlüğü ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce gerçekleştirilecek.

“EN AZ YÜZDE 25 ORANINDA İNDİRİMLİ OLACAK”

Çorlu-Ergene Fırıncılar Yardımlaşma Derneği üyelerince üretilecek ekmeklerin satışı aynı gün içinde yapılacak, Çorlu Halk Ekmek satış büfeleri başka maksatla kullanılamayacak, büfelerde halk ekmek dışında başka bir ürün satılamayacak ve başka bir şahsa devredilemeyecek. Ekmeklerin gramajı 200 gram olarak belirlenirken ilgili Oda tarafından belirlenen satış fiyatıüzerinden en az yüzde 25 oranında indirimli olmak koşuluyla satışücreti komisyon tarafından belirlenecek. Çalışacak personeller ise tek tip kıyafet ile temizlik ve hijyen kurallarına uygun olarak hizmet edecek.

“SATILAMAYAN EKMEKLER HAYVAN BAKIMEVİ’NE VERİLECEK”

Ayrıca protokol kapsamında satılamayan ekmekler, Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi’mize verilmek üzere Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimize ücretsiz olarak teslim edilecek. Vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik hayata geçireceğimiz ‘Çorlu Halk Ekmek’ projemizi 1 Mayıs 2023 Pazartesi günü kıymetli hemşehrilerimizin hizmetine sunmuş olacağız.

“İLK ETAPTA 6 FARKLI ADRESTE HİZMETE GİRECEK”

Üretimi Gisa Prefabrik tarafından gerçekleştirilen büfelerimizi bugün itibarıyla Hıdırağa ve Silahtarağa mahallelerimizde konuşlandırdık. İlk etapta 6 farklı adreste hizmete girecek olan büfelerimizde satışlara başlamış olacağız. Akabinde bu sayıları artıracağız. Katkı sunan ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

ANKA Haber Ajansı