ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ'NDEN OSMANLI CAMİİ’NDE BAKIM VE YENİLEME ÇALIŞMASI

ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ'NDEN OSMANLI CAMİİ’NDE BAKIM VE YENİLEME ÇALIŞMASI
Çerkezköy Belediyesi, kentin simgesel yapılarından Merkez Osmanlı Camii’nde bakım ve yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Çerkezköy Belediyesi, kentin simgesel yapılarından Merkez Osmanlı Camii’nde bakım ve yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Merkez Osmanlı Camii’nin, Atatürk ve Öztrak Caddeleri Kentsel Tasarım ve Peyzaj Uygulama Projesi kapsamında duvarları kaldırılarak Kent Meydanı ile bütünleştirildiğini anımsatan Belediye Başkanı Vahap Akay, “Merkez Osmanlı Camii’nin dış cephe ve minarelerini mikro lazer kumlama tekniği ve nano teknoloji yüzey temizleme su itici koruma jeli ile temizledik. Şimdi de tuvalet ve abdesthanelerinde bakım onarım çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

TUVALETLER, MODERN VE KULLANIŞLI HALE GETİRİLDİ

Osmanlı Camii tuvalet ve abdesthane yenileme çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Akay, “Camimizin tuvalet ve abdesthaneleri artık kullanılamaz hale gelmişti. Yenileme çalışmalarımız kapsamında erkekler tuvaleti kısmında 20 adet şadırvan, 14 adet kabinli tuvalet, 4 adet pisuar ve 2 adet lavabo tezgahı yapım çalışmalarımızı tamamlayarak vatandaşlarımızın kullanımına açtık” diye konuştu.

KADINLAR TUVALETİNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Kadınlar tuvaleti kısmında yenileme çalışmalarının sürdüğünü belirten Akay, “Kadınlar tuvaleti kısmında da 3 adet kabinli tuvalet ve 7 adet şadırvan ile 2 adet lavabo tezgahı yapacağız. Buradaki çalışmalarımızı da en kısa sürede tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine açmayı hedefliyoruz” dedi.

5 TON KAPASİTELİ SU DEPOSU YERLEŞTİRİLDİ

Merkez Osmanlı Camii tuvalet ve abdesthane çalışmaları kapsamında caminin altyapısının da tamamen yenilendiğini sözlerine ekleyen Başkan Vahap Akay, “Camimizin musluklarından artık sıcak su da akıyor. Havalandırma sistemini tamamen yeniledik. 5 ton kapasiteli su deposunun da ilave edildiği çalışmalar kapsamında tuvalet ve abdesthanelerimizde modern aydınlatma çalışmaları da gerçekleştirildi” diye konuştu.

ANKA Haber Ajansı