ÇANKAYA, BAHARI SANATLA KARŞILIYOR

ÇANKAYA, BAHARI SANATLA KARŞILIYOR
Çankaya Belediyesi, nisan ayında Ankaralılar'ı birbirinden özel sergi, tiyatro, konser ve sempozyumlarla buluşturacak.

Çankaya Belediyesi, nisan ayında Ankaralılar'ı birbirinden özel sergi, tiyatro, konser ve sempozyumlarla buluşturacak.

Çankaya'da nisan ayı kültür sanat etkinlikleri, 3 Nisan'da Kadın Oyunları Tiyatro Festivali ile başlıyor. Çankaya Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Yenimahalle Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği festival, depremzede kız çocuklarına yardım amacıyla gerçekleştirilecek. 3 Nisan'da Nergis Öztürk’ün oynadığı "Düğün Şarkıcısı" oyununu ile başlayacak festivalde, 7 Nisan'a kadar "Prima Facie', "Dışarıda Hiçbir Şey Var" ve "Kertenkelenin Ardından" oyunları, Ankaralılar'la buluşacak.

NİSAN'DA 5 SERGİ

Çankaya Belediyesi'nin kültür ve sanat merkezleri nisan ayında birbirinden güzel 5 sergiye de ev sahipliği yapacak. 4 Nisan'da Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde Ankara Kadın Ressamlar Derneği'nin düzenleyeceği "53. Yıl Geleneksel Sergisi" ile başlayacak sanat ayı, sanatçı Sinan Ayber'in, Zülfü Livaneli Sanat Merkezi'nde açacağı "Kent, Ben, Nesne" sergisiyle sürecek. Çankaya Belediyesi Fikret Otyam Sanat Merkezi de sanatçılar Erdal Duman, Ferhat Satıcı, Hülya Özdemir, Mehmet Ali Uysal, Osman Dinç Serkan Demir, Sinem Yıldırım ve Şevket Arık'ın eserlerinden oluşan "Göz Lekesi" karma sergisine ,14 Nisan - 14 Haziran 2023 tarihleri arasında ev sahipliği yapacak.

TURAN EROL SANAT ATÖLYESİÖĞRENCİLERİNDEN “AKIŞ”

Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi Turan Erol Sanat Atölyesi’nin yetenek sınavı ile alım yapan lise ve üniversiteler için hazırlık dersleri verdiği öğrenciler de desen derslerinde ortaya koyduklarıçalışmalardan örnekleri sergilemeye hazırlanıyor. Ekim ayından bu yana öğrencilerin yaptıklarıçizimlerden oluşan "Akış" karakalem sergisi, 5-16 Nisan 2023 tarihleri arasında Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde görülebilecek.

TURAN EROL ANILACAK

Öte yandan, geçen ay yaşama veda eden ustaların ustası Turan Erol, Çankaya’da anılacak. 8 Nisan saat 14.00’te Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi Sabahattin Ali Konferans Salonu'nda gerçekleşecek anma gününde, Celal Binzet, Refa Emrali, Zafer Gençaydın, Nur Gökbulut, Şükrü Küçükşahin ve Günsel Renda, Turan Erol’u anlatacak.

23 NİSAN KONSERİ ANITPARK'TA

Çankaya Belediyesi'nin gelenekselleşen Bin Çocuk Korosu 23 Nisan Konseri, bu yıl 29 Nisan'da Anıtkabir’in yanıbaşında bulunan Anıtpark’ta gerçekleşecek. Şef Murat Ömür Tuncer'in yöneteceği ve Agora Senfoni Orkestrası'nın eşlik edeceği konserde Çankaya Belediyesi müzisyenlerinin eğitim verdiği çocuklar, “23 Nisan”, “İzmir Marşı”, “10. Yıl Marşı” gibi eserlerin yanı sıra Zülfü Livaneli’nin “Ey Özgürlük” şarkısını da seslendirecek.

Çankaya Belediyesi kültür sanat etkinliklerinin detaylarına, kultursanat.cankaya.bel.tr adresinden ulaşılabilecek.

ANKA Haber Ajansı