BURHANİYE BELEDİYESİ YEREL KALKINMA VE KOOPERATİFÇİLİK BİRİMİÇALIŞMALARINA BAŞLADI

BURHANİYE BELEDİYESİ YEREL KALKINMA VE KOOPERATİFÇİLİK BİRİMİÇALIŞMALARINA BAŞLADI
Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler'in talimatı ile kurulan ve kentte bir ilk olan “Yerel Kalkınma ve Kooperatifçilik Birimi”çalışmalarına başladı.

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler'in talimatı ile kurulan ve kentte bir ilk olan “Yerel Kalkınma ve Kooperatifçilik Birimi” çalışmalarına başladı.

İlçedeki kooperatifler için projeler üretmeyi amaçlayan, kooperatiflerin hibe ve desteklerden faydalanabilmesi için çalışmalarına başlayan birim ziyaretlerine devam ediyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Murat Yazgan ve İşletme ve İştirakler Müdürü Murat Bektaş, bugün Balıkesir’de, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Murat Kar ile görüştü. Ardından Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç ve Kırsal Ekonominin Gelişmesi Birim Başkanı H. Kerem Öner’i ziyaret ettiler.

Yapılan ziyaretlerde Belediye bünyesinde kurulan birim hakkında bilgiler verildi. Karşılıklı olarak yapılabilecek projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Balıkesir’deki ziyaretlerin ardından Burhaniye Kaymakamlığı OSB biriminde yapılacak çalışmalarla ilgili görüşmeler yapıldı.

İlçedeki tarımın, zeytinciliğin ekonomik olarak hak ettiği yeri alabilmesi için kooperatifçiliğin öneminin bilincinde olduklarını belirten Başkan Deveciler, Burhaniye Belediyesi olarak bu konuda da öncü olacaklarını söyledi.

ANKA Haber Ajansı