BOZÜYÜK BELEDİYESİ’NDEN ‘DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜ’NE ÖZEL ETKİNLİK

BOZÜYÜK BELEDİYESİ’NDEN ‘DOWN SENDROMU FARKINDALIK GÜNÜ’NE ÖZEL ETKİNLİK
Bozüyük Belediyesi tarafından ‘21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’ne özel bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte, Şehit Zafer İpek Özel Eğitim Mesleki Eğitim Okulu öğrencileri, aileleri ile birlikte tramvaylara binerek şehir turu yaptı.

Bozüyük Belediyesi tarafından ‘21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü’ne özel bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte, Şehit Zafer İpek Özel Eğitim Mesleki Eğitim Okulu öğrencileri, aileleri ile tramvaylara binerek şehir turu yaptı.

Down Sendromu Farkındalık Günü'ne özel düzenlenen şehir turuna katılan Bozüyük Belediye Başkanvekili Ali Şahinoğlu misafirleri ile tek tek ilgilenerek sohbet etti.

Down sendromu hakkında toplumsal farkındalık oluşturmak, down sendromlu bireylerin ayrımcılığa ve olumsuz tutumlara maruz kalmasınıönlemek, erken ve sürekli eğitimin önemine dikkat çekmek amacıyla Birleşmiş Milletler tarafından 21 Mart’ın ‘Dünya Down Sendromlular Farkındalık Günü’ olarak ilan edildiğini hatırlatan Şahinoğlu “Onlar artı bir farkla hayatımıza büyük bir değer katan kıymetli kardeşlerimiz. Biz onların hepsini çok seviyoruz. Onların mutluluğu bizim için çok önemli” dedi.

ANKA Haber Ajansı