BORNOVA BELEDİYESİ'NDEN ÜRETİCİ KADINLARA DESTEK

BORNOVA BELEDİYESİ'NDEN ÜRETİCİ KADINLARA DESTEK
Bornova Belediyesi, kadın istihdamına katkı sağlamak ve kadınların evlerinden çıkarak sosyal hayata katılmaları amacıyla uygulamaya koyduğu destekleri sürdürüyor. Bornova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin el emeği ürünlerinin sergileneceği satış noktası Bornova Belediyesi’nin desteği ile Büyükpark içinde açıldı. Açılışa katılan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Bornova Belediyesi olarak her zaman kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirterek, yeni satış stantlarının hayırlı olması

Bornova Belediyesi, kadın istihdamına katkı sağlamak ve kadınların evlerinden çıkarak sosyal hayata katılmaları amacıyla uygulamaya koyduğu destekleri sürdürüyor. Bornova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin el emeği ürünlerinin sergileneceği satış noktası Bornova Belediyesi’nin desteği ile Büyükpark içinde açıldı. Açılışa katılan Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Bornova Belediyesi olarak her zaman kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını belirterek, yeni satış stantlarının hayırlı olmasını diledi.

Bornova Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Hürriyet Yıldız ile açılan stantları dolaşan Başkan İduğ, kadınlarla bol bol sohbet etti, yaptıklarıçalışmalar hakkında bilgi aldı. Kooperatif üyelerinin el emeği ürünlerinin satışının yapıldığı stantlarda oyuncaktan takıya, hediyelik eşyadan gıdaya kadar farklıürünler bulunuyor.

KADINLARA DESTEK

Kadınların istihdama katılmasının önemine değinen Başkan Mustafa İduğ, “Kooperatifimiz başarılı işler yapıyor. Burada açtığımız satış standında da lezzetli, sağlıklı ve ekonomik ürünler bulunuyor. Bu işi daha da büyütmemiz kadın istihdamı açısından önemli. Kadınların üretmesini, emeğini değerlendirerek aile bütçesine katkı sağlamasını ve kendi ayaklarıüzerinde durabilen bireyler olması için destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

BAŞKAN İDUĞ’A TEŞEKKÜR

Satış standında el emeği ürünlerin yanında ev yapımı gıda ürünlerinin de bulunduğunu ifade eden Hürriyet Yıldız da “Bize her zaman destek veren ve satış noktasının açılmasında yanımızda olan Bornova Belediye Başkanımız Dr. Mustafa İduğ’dur. Mustafa İduğ’a hem kendim hem de kooperatif üyesi arkadaşlarım adına çok teşekkür ederiz”dedi.

ANKA Haber Ajansı