BORNOVA BELEDİYE BAŞKANI İDUĞ, EGELİ YÖRÜK VE TÜRKMENLERLE BULUŞTU

BORNOVA BELEDİYE BAŞKANI İDUĞ, EGELİ YÖRÜK VE TÜRKMENLERLE BULUŞTU
Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Ege Bölgesi Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu'nun düzenlediği ‘5. Nevruz Kutlaması ve Yörük Türkmen Toyu’na katıldı.

Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Ege Bölgesi Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu’nun düzenlediği ‘5. Nevruz Kutlaması ve Yörük Türkmen Toyu’na katıldı.

Ege Bölgesi Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu Başkanı Ramazan Dumanlı’nın ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte federasyon üyeleriyle buluşan Başkan İduğ, katılımcılarla sohbet etti; Yörük kültürünün tanıtılması ve yaşatılması gerektiğine vurgu yaptı.

Oba Yörük Türkmen Müzesi’ni de gezen İduğ, Türkiye’de 10 milyon civarında Yörük olduğuna dikkat çekerek, “Bugün Yörük Türkmen kültürünü yansıtan bu ortamda hep birlikte baharın gelişini karşıladık. Bu kültürün tanıtılması ve değerlerine sahip çıkılması adına biz de Bornova Belediyesi olarak üzerimize düşen her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

İzmir Manisa Yolu üzerinde bulunan Oba Yörük Türkmen Kültür Merkezi’ndeki etkinlikte depremlerde hayatını kaybedenler için Mevlid-i Şerif okutuldu, çeşitli ikramlar yapıldı.

ANKA Haber Ajansı