BODRUM’DA 23 NİSAN COŞKUSU

BODRUM’DA 23 NİSAN COŞKUSU
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Bodrum’da belediye öncülüğünde düzenlenecek etkinlikler ile kutlanacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Bodrum’da belediye öncülüğünde düzenlenecek etkinlikler ile kutlanacak.

Bodrum, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla belediyenin organizasyonunda pek çok farklı etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Bu etkinliklerden 23 Nisan Kolektif Çocuk Şenliği, 23 Nisan Pazar günü, Pınarlıbelen Mahallesi Etrim Mevkiinde Bodrum Belediyesi Garaova Tarım Park’ta düzenlenecek. Şenlik, "Masal Toplayıcısı" Çocuk Tiyatrosu, Çocuk Dans Topluluğu, Çocuklar için ritim atölyesi, uçurtma yapım atölyesi, sokak oyunları gibi birçok etkinlik içeriyor.

200 ÇOCUK İLE VOLEYBOL ŞENLİĞİ

Gümbet Mahallesi’indeki Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda, 23 Nisan gününe özel Çocuk Voleybol Şenliği gerçekleştirilecek. İlçede bulunan spor kulüplerinden 200 çocuğun katılacağışenlikte, oluşturulacak karma takımlar yarışacak.

“PUSULAMIZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YOL HARİTASIDIR”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 103. yılı ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, şunları söyledi:

“Milli Egemenlik ve Milli Bağımsızlık kavramlarının yerleştirilmesinde önemli rol oynayan Çocuk Bayramı, dayanışma ve bir olma duygularının da gelişmesinde önemli rol üstlenmiştir. Milli iradenin göz bebeği, rotası ve ışığı olan TBMM’nin 103. yıl dönümünde bize düşen görev, bağımsız ve özgür bir Türkiye’nin devamı için mücadele ruhunu daha da yükseklere taşımaktır. Bunun için pusulamız Mustafa Kemal Atatürk’ün akıl ve bilim ışığında gösterdiği yol haritasıdır. En büyük arzum çocuklarımızın özgür ve barış dolu bir dünyada yaşaması. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız ve Ulusal Egemenliğimizin 103. yılı tüm ulusumuza ve çocuklarımıza kutlu olsun.”

ANKA Haber Ajansı