BODRUM BELEDİYESİ DEPREMZEDE VATANDAŞTAN 1 TON KAYISI ALDI

BODRUM BELEDİYESİ DEPREMZEDE VATANDAŞTAN 1 TON KAYISI ALDI
Bodrum Belediyesi tarafından Malatya’da kayısıcı esnafından 1 ton kuru kayısı aldı. Malatyalı depremzede Murat Doğan, "Ağır hasarlı olan iş yerimizden gün kurusu kayısımızıçıkarttık. Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras’ın çadır kenti ziyareti sırasında kendisinden bir ricada bulundum. Başkanımıza, 'kayısılar elimizde kaldı, işletmeler eleman bulamıyor bizlere yardımcı olur musunuz' diye sordum. Daha sonra müdür bey aracılığı ile bizlere geri dönüş yaptılar ve 1 ton kayısınızı alacağız dediler. İşletmed

Bodrum Belediyesi tarafından Malatya’da kayısıcı esnafından 1 ton kuru kayısı aldı. Malatyalı depremzede Murat Doğan, "Ağır hasarlı olan iş yerimizden gün kurusu kayısımızıçıkarttık. Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras’ın çadır kenti ziyareti sırasında kendisinden bir ricada bulundum. Başkanımıza, "kayısılar elimizde kaldı, işletmeler eleman bulamıyor bizlere yardımcı olur musunuz" diye sordum. Daha sonra müdür bey aracılığı ile bizlere geri dönüş yaptılar ve 1 ton kayısınızı alacağız dediler. İşletmede yıkadık hazırladık yenilebilir hale getirdik. Buradan Bodrum Belediye Başkanına ve tüm belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyorum" dedi.

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Engin Doğan, "Burada Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras’ın talimatları ile bir esnafımızdan 1 ton kayısı aldık. Aldığımız bu kayısıyı Bodrum’da Ramazan ayı boyunca vereceğimiz iftarlardan sonra vatandaşlarımıza dağıtacağız" diye konuştu.

"YARALARI SARMAK KOLAY DEĞİL, ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"

Depremin ilk günlerinden itibaren bölgede ekipleriyle birlikte yardım çalışmalarına katılan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Yaşanan bu yıkıcı büyük deprem hepimizi en derin şekilde yaralamıştır. Öncelikle bu afette hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar, yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyorum. Belediyemiz ve Bodrumlu gönüllülerimizle 7 Şubat gününden itibaren deprem mağdurlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Elbette böylesine büyük bir doğal afetin yaralarını sarmak kolay değil ama bizler elimizden geleni yapıyoruz. Çalışmalarımız kapsamında üreticilerimize destek olabilmek adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz günlerde bir üreticimizden 2 ton kadar satın aldığımız kuru kayısıdan bugün farklı bir üreticimizden daha satın alarak hem bu benzersiz ürünün değerlendirilmesini sağlayacağız hem de üreticimize bir nebze olsun destek olmuş olacağız."

"BODRUM BELEDİYE BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜRLER"

Malatyalı depremzede kayısıcı Murat Doğan şunları söyledi:

"Ağır hasarlı olan iş yerimizden gün kurusu kayısımızıçıkarttık. Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras’ın çadır kenti ziyareti sırasında kendisinden bir ricada bulundum. Başkanımıza, "kayısılar elimizde kaldı, işletmeler eleman bulamıyor bizlere yardımcı olur musunuz" diye sordum. Daha sonra müdür bey aracılığı ile bizlere geri dönüş yaptılar ve 1 ton kayısınızı alacağız dediler. İşletmede yıkadık hazırladık yenilebilir hale getirdik. Buradan Bodrum Belediye Başkanına ve tüm belediye çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Depremzedenin yanında oldukları için teşekkürler.

"KAYISILAR KÖYLÜNÜN ELİNDE KALDI"

İşletmeler eleman bulamadığı içinde köylülerden kayısı alamıyorlar. Ben esnaf değilim. Merkezin tamamı yıkıldı. Kayısıcılar şimdi seyyar yapmaya çalışıyorlar. Aslında dünyaya ihracat yapıyoruz ama işletmeler eleman bulamadığı içinde köylülerden kayısı alamıyorlar. Eleman bulup işlemeleri lazım ihracat için. Eleman bulamadıkları için kayısılar köylünün elinde kaldı. Bazı belediyeler bu konuda yardımcı oldu. Bize de sağ olsun Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras yardımcı oldu. Sayın Ekrem İmamoğlu’nu, Sayın Mansur Yavaş’ıçok duyduk. Başka belediyeler varsa da ben duymadım. Siyasiler de yardımcı olmuştur ama ben duymadım. Bodrum Belediye başkanının aldığını internetten duymuştum. Bize de yardımcı oldu çok teşekkür ediyorum."

"DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZIN HER DAİM YANINDAYIZ"

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Engin Doğan ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Burada Bodrum Belediye Başkanımız Ahmet Aras’ın talimatları ile bir esnafımızdan 1 ton kayısı aldık. Aldığımız bu kayısıyı Bodrum’da Ramazan ayı boyunca vereceğimiz iftarlardan sonra vatandaşlarımıza dağıtacağız. Bodrum Belediyesi olarak deprem bölgelerine toplam 255 tane tır gönderdik. Gönderdiğimiz tırlar içerisinde yaşam malzemesinden ranzaya, tekstil malzemesinden bebek mamasına kadar ürünler vardı. Bizler Bodrum halkı olarak duyarlılık gösterdiğimizi düşünüyoruz. Deprem bölgelerinde yaşayan vatandaşlarımız depremi birfiil yaşadılar. Bodrum halkı olarak bizler bu depremi kalplerimizde yaşadık. Bu nedenle buralarda hayat normale dönene kadar her daim yanlarındayız."

ANKA Haber Ajansı