BİNLERCE ÇOCUK, KARABAĞLAR BELEDİYESİ'NİN DÜZENLEDİĞİŞENLİKTE BULUŞTU

BİNLERCE ÇOCUK, KARABAĞLAR BELEDİYESİ'NİN DÜZENLEDİĞİŞENLİKTE BULUŞTU
Karabağlar Belediyesi'nin geleneksel olarak düzenlediği 23 Nisan Karabağlar Çocuk Şenliği, renkli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Uzundere Rekreasyon Alanı'nda düzenlenen şenliğe katılan binlerce çocuk gönüllerince eğlendi.

Karabağlar Belediyesi'nin geleneksel olarak düzenlediği 23 Nisan Karabağlar Çocuk Şenliği, renkli etkinliklere ev sahipliği yaptı. Uzundere Rekreasyon Alanı'nda düzenlenen şenliğe katılan binlerce çocuk gönüllerince eğlendi.

Dokuz Eylül Rotary Kulübü iş birliğiyle düzenlenen şenliğin açılışı, Murat Çobanoğlu Açıkhava Tiyatrosu'nda yapıldı. Açılış törenine, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, meclis üyeleri, muhtarlar, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Alev Ağrı, Dokuz Eylül Rotary Kulübü Başkanı Nilgün Tiyansan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, çocuklar, aileleri ve öğretmenleri katıldı.

Tiyansan'ın teşekkür konuşmasının ardından katılımcılara seslenen Başkan Selvitopu, 23 Nisan'ın çok önemli ve özel bir tarih olduğunu vurgulayarak, “Bir yandan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yedi düvele karşı Ulusal Kurtuluş Savaşı verilirken diğer yandan Türkiye Büyük Millet Meclisi açılarak, milletin düşünce ve iradesi bu mücadeleye yansıtılmıştır. Dünyada ender görülen bir durumdur. Atatürk, Cumhuriyetimizi kurduktan sonra da bu tarihi günü siz çocuklara bayram olarak armağan etmiştir. Daha nice bayramlarda özgürce, kardeşçe, bağımsızlık ruhuyla yaşamak dileğiyle, hepinizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” dedi.

29 Ekim'de de Cumhuriyetin 100. yılının aynı coşku ve kararlılıkla kutlanacağını söyleyen Başkan Selvitopu, “2. yüzyıla yine hep birlikte adım atacağız. Şimdiden 100. yılımız kutlu olsun. Sizler bu ülkenin, Cumhuriyetimizin geleceğisiniz. Ona en iyi şekilde sahip çıkacağınıza yürekten inanıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Karabağlar Belediyesi Spor Okulları Halk Oyunları Ekibi kısa bir gösteri sundu. KARBEM öğrencileri de Atatürk Çocukları Marşı'nı seslendirdi.

Çocuklar törenin ardından Uzundere Rekreasyon Alanı'nın farklı noktalarında kurulan stantlarda, oyun alanlarında, atölyelerde gönüllerince eğlenme ve kendilerine ikram edilen lezzetleri tatma olanağı buldu. Şenlikte, Karagöz kukla yapımı, kaşık kukla yapımı, balon katlama, Hint kınası yapımı, resim, kaligrafi, kozalaktan hayvan figürleri yapımı, rüzgâr gülü yapımı, kitap ayracı yapımı, el kuklası, Keçeden ay yıldız temalı taç yapımı, robotik kodlama atölyeleri çocukların yoğun ilgisini çekti. Başkan Selvitopu ve eşi Fügen Selvitopu da stantları tek tek ziyaret ederek, çocukların coşkusuna ortak oldu. Başkan Selvitopu öğrencilerin duvar boyama çalışmalarına da eline fırça alarak eşlik etti.

Şenlik kapsamında çocuklara nohut pilav, tavuk pilav, parça pizza, ayran, patlamış mısır, saray lokması, pamuk şeker, Osmanlı macunu, meyve suyu ikram edildi.

ANKA Haber Ajansı