BİLECİK BELEDİYE BAŞKANVEKİLİ SUBAŞI, MAHALLE VE KÖY MUHTARLARIYLA İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANVEKİLİ SUBAŞI, MAHALLE VE KÖY MUHTARLARIYLA İFTAR SOFRASINDA BULUŞTU
Bilecik Belediye Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı, mahalle ve köy muhtarları ile düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Bilecik Belediye Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı, mahalle ve köy muhtarları ile düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Başkanvekili Subaşı, Bilecik Belediyesi Vadipark Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar programında mahalle ve köy muhtarlarıyla buluştu. İftar programıöncesinde muhtarlarla toplantı yapan Başkanvekili Subaşı, muhtarların talep ve görüşlerini dinledi. Yapılması talep edilen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Aynı iftar sofrasında buluştukları için duyduğu memnuniyeti dile getiren Subaşı, muhtarlar tarafından depremzedelere verilen destekler dolayısıyla tüm muhtarlara teşekkür plaketi sundu.

Muhtarlara müjdeli haberleri olduğunu kaydeden Subaşı, şunları söyledi:

“Öncelikle paylaşma ve yardımlaşma ayı olan Ramazan ayındaki soframızı bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. Sizlere bir müjdeyi vererek konuşmama başlamak istiyorum. Geçtiğimiz yıl sizlere sebze fideleri dağıtmıştık. Bu yıl da bu güzel uygulamayı sizlerle paylaşacağız. Aynı zamanda bizlerin size bu akşam teşekkür belgesi takdim edeceğiz. Çünkü deprem zamanında hem mahalle hem köy muhtarları olarak bizlere çok desteğiniz oldu. Deprem yarasını birlikte sarmaya çalıştık. Bu güzel programa iki tane değerli milletvekili adaylarımız da katıldı. Yaşar Tüzün ve Vedat Kazıcı’yı sizler de çok iyi tanıyorsunuz. Yaşar Tüzün bizim ağabeyimiz ve büyüğümüz. Hem belediyecilik tecrübesi var hem milletvekillik tecrübesi var. Yıllarca muhalefette milletvekilliği yaptı. Umuyoruz, önümüzdeki seçimler sonrasında iktidar milletvekili olarak size hizmet verecektir. Böylece biz belediyemize daha büyük katkılar almış olacağız.”

İller Bankası’ndan bu ay yeterli miktarda para almadıklarını aktaran Subaşı, şöyle devam etti:

“Muhtarlarla yaptığımız toplantıda da dile getirdim. Bizler İller Bankası’ndan kötü bir haber bekliyorduk. Çünkü seçim sürecindeyiz. ‘Bize mutlaka para göndermeyecekler’ diyorduk. Bizim 750 çalışanımız var ve 11 milyon 850 bin TL kadar her ay ödeme yapıyoruz onlara. Bu ay İller Bankası’nın bizlere gönderdiği para 11 milyon 300 bin lira. Maaşödemeye bile yetmiyor bırakın hizmet yapmayı. Normalde 25 milyon TL göndermeleri gerekirken, bu rakamı gönderdiler. Bunu şunun için söylemek istiyorum. Siyaset yapmak, birilerinin canını yakmak değildir. Çünkü örneğin bu akşamki çorbayı yapan da bizim çalışanımız, yol ve caddelerde çalışan da bizim personelimiz. Her birinin ayrı ayrı ihtiyaçları var. Biz de bu mutlu günlere bir an önce kavuşmak için milletvekili adaylarımızla birlikte sizlerle buluşmak istedik. Adaylarımızdan birisi de Vedat Kazıcı. Sağ olsun kendisi belediyemize geldiğinden bu yana omuz omuza çalıştık, tecrübelerinden faydalandık. Çok kıymetli ve değerli bir büyüğümüz. Son olarak sizlerle buluştuğumuz için duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum.”

Buluşmada söz alan Milletvekili adayları Yaşar Tüzün ve Vedat Kazıcı da yerel yönetimde yaşanan sıkıntıları dile getirerek, iktidar milletvekilleri oldukları dönemde Bilecik, yerel yönetim ve muhtarlar için yapacaklarıçalışma ve düzenlemeler hakkında konuklara bilgi verdi.

ANKA Haber Ajansı