BİLECİK BELEDİYE BAŞKANVEKİLİ SUBAŞI, BULGARİSTAN SOFYA BÜYÜKELÇİLİĞİ'Nİ ZİYARET ETTİ

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANVEKİLİ SUBAŞI, BULGARİSTAN SOFYA BÜYÜKELÇİLİĞİ'Nİ ZİYARET ETTİ
Bilecik Belediye Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı, Bulgaristan Sofya Büyükelçiliği'ni ziyaret ederek, Büyükelçi Aylin Sekizkök'e Bilecik'e özgüürünleri hediye etti.

Bilecik Belediye Başkanvekili Melek Mızrak Subaşı, Bulgaristan Sofya Büyükelçiliği'ni ziyaret ederek, Büyükelçi Aylin Sekizkök'e Bilecik'e özgü ürünleri hediye etti.

Bulgaristan Sofya Büyükelçiliği’ni ziyaret eden Başkanvekili Subaşı, Park ve Bahçeler Müdürlüğü görevlileri tarafından orta refüjlerde yetiştirilen lavanta çiçeğinden elde edilen kolonya, sabun ve lavanta yağıürünlerini Büyükelçi Aylin Sekizkök'e hediye etti. Bulgaristan ziyareti hakkında sosyal medya hesaplarıüzerinden paylaşımda bulunan Subaşı, şunları kaydetti:

‘’Sofya Büyükelçiliği’nin tarihi binasında Büyükelçi’miz Aylin Sekizkök’ü ziyaret ettim. Kendisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de askeri ataşe olarak görev yaptığı tarihi binada bizleri çok sıcak bir şekilde ağırladı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün görev yaptığı odayı, kullandığı eşyaları ve çok sevdiği portresini görmek, o havayı solumak eşsiz bir duygu. Kadın Kooperatifi’mizin ürettiği lavanta ve Bilecik’e özgü el dokuması peşkirleri Büyükelçi’miz Aylin Hanım’a hediye ederek Bilecik’in havasını Sofya’ya taşıdık.”

ANKA Haber Ajansı