BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI ÇALIK, İLK İFTARI HATAY’DAKİ DEPREMZEDELERLE BİRLİKTE YAPTI

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI ÇALIK, İLK İFTARI HATAY’DAKİ DEPREMZEDELERLE BİRLİKTE YAPTI
Beylikdüzü Belediyesi’nin Hatay İskenderun’da kurduğu ve 3 binden fazla depremzedenin yaşamını sürdürdüğüçadırkentte ilk iftar yapıldı. Orucunu depremzedelerle birlikte açan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Ramazan’ın bereketi ve bolluğu Hatay'ın ve diğer afetzede illerinin üzerinde olsun inşallah. Tüm duam ve dileğim bir an önce bu yaraların sarılması” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi’nin Hatay İskenderun’da kurduğu ve 3 binden fazla depremzedenin yaşamını sürdürdüğü çadırkentte ilk iftar yapıldı. Orucunu depremzedelerle birlikte açan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Ramazan’ın bereketi ve bolluğu Hatay'ın ve diğer afetzede illerinin üzerinde olsun inşallah. Tüm duam ve dileğim bir an önce bu yaraların sarılması” dedi.

Hatay İskenderun’a giderek çadırkentin faaliyetlerini yerinde inceleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, ilk iftarını depremzedelerle birlikte yaptı. Başkan Çalık’ın yanı sıra CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı (HBB) Lütfü Savaş da oruçlarını depremzedelerle birlikte açtı. Tutulan oruçların ve edilen duaların kabul olmasını dileyen Çalık, yemeğin ardından çadırkentteki yurttaşlarla çay içerek sohbet etti. Çalık, daha sonra İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’yı da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Depremin yaralarını sarmak için Beylikdüzü Belediyesi meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve Beylikdüzü muhtarlarının da bölgede olduğunu aktaran Başkan Çalık, şöyle konuştu:

“Ramazan’ın ilk iftarınıİskenderun’daki çadırkentimizde vatandaşlarımızla birlikte açtık. Burası acının üstüne kurulmuş bir Ramazan sofrası. Tüm duam ve dileğim bir an önce bu yaraların sarılması. Hatay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize, bu kadim topraklara emaneti. Umarım eskisinden daha güzel bir kent haline dönüşür. Ramazan'ın bereketi ve bolluğu Hatay'ın ve diğer afetzede illerinin üzerinde olsun inşallah. Hatay Büyükşehir Belediye’mizin çok ciddi desteği ve katkısı var. Biz ne zaman desek ekiplerini buraya gönderiyor. Kendisine destekleri için teşekkür ediyorum. Umarım bu yaraları el birliğiyle hep birlikte saracağız. Paylaşma, yardımlaşma ve dayanışma duygusuyla karşıladığımız mübarek Ramazan ayının ülkemize ve dünyaya sağlık, huzur, mutluluk getirmesini diliyorum.”

Beylikdüzü’nde düzenlediği Ramazan etkinlikleri de ilk gününde ilgi gördü. Yakuplu Kent Ormanı ile Yakuplu Caddesi kesişiminde konumlanan Gezici Ramazan Kumpanyası, Hacivat ve Karagöz oyunu ile kukla gösterisinde her yaş grubundan insanı bir araya getirdi. İftardan sonra ise Yaşam Vadisi’nde Neyzen Serkan Kamacı ve ekibinin “Neyler ve Defler” isimli tasavvuf konseri düzenlendi. Gezici Ramazan Kumpanyası, saat 18.30’dan iftar saatine kadar her gün farklı bir mahallede olacak; Yaşam Vadisi etkinlikleri ise saat 20.30’da başlayacak.

ANKA Haber Ajansı