BELEDİYE BAŞKANI İDUĞ: "BORNOVA’YA 550 MİLYON LİRALIK DEĞER KAZANDIRDIK"

BELEDİYE BAŞKANI İDUĞ: "BORNOVA’YA 550 MİLYON LİRALIK DEĞER KAZANDIRDIK"
Bornova Belediyesi’nin 2022 Yılı Faaliyet Raporu onaylandı. Bornova Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada, borçsuz bir belediye olduklarına vurgu yapan Başkan Mustafa İduğ, “Yaptığımız yatırımlar ve mali disiplin sayesinde güçlü bir bütçe yapısı oluşturduk. Ödemelerimizi aksamadan günü gününe yaparak rekabetçi bir tedarik yapısıyla en kaliteli ürün ve hizmete, en doğru fiyata ulaşıyoruz. Buradan elde ettiğimiz kaynağı yeni yatırımlara aktarıyoruz” dedi. Başkan İduğ, güçlü bütçe yapısı sayesinde göreve geld

Bornova Belediyesi’nin 2022 Yılı Faaliyet Raporu onaylandı. Bornova Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada, borçsuz bir belediye olduklarına vurgu yapan Başkan Mustafa İduğ, “Yaptığımız yatırımlar ve mali disiplin sayesinde güçlü bir bütçe yapısı oluşturduk. Ödemelerimizi aksamadan günü gününe yaparak rekabetçi bir tedarik yapısıyla en kaliteli ürün ve hizmete, en doğru fiyata ulaşıyoruz. Buradan elde ettiğimiz kaynağı yeni yatırımlara aktarıyoruz” dedi. Başkan İduğ, güçlü bütçe yapısı sayesinde göreve geldikleri günden bu yana Bornova’ya 550 milyon liralık değer kattıklarını söyledi.

Bornova Belediye Meclisi’nin Nisan ayı ikinci oturumunda Bornova Belediyesi 2022 Yılı Faaliyet Raporu görüşüldü. Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ’un bütçe rakamlarını anlattığı sunumunun ardından yapılan oylamada Faaliyet Raporu onaylandı.

BORNOVA’YA 550 MİLYON LİRALIK DEĞER

2022 yılındaki yatırım miktarının 131 milyon lirayı bulduğunu belirten Başkan İduğ, “Yaptığımız tasarruflar ve yatırımlarla göreve geldiğimiz günden bu yana Bornova’ya 550 milyon liralık değer kazandırdık” dedi.

Güçlü bütçenin oluşturulmasındaki dört adımı da açıklayan Başkan İduğ, bunların bütçe disiplini, kaynakların rasyonel kullanımı, gelir arttırıcı tedbirler, yeni gelir kaynaklarının oluşturulması olduğunu söyledi. Başkan İduğ, Bornova Belediyesi'nin ne SGK’ya ne de başka bir devlet kurumuna borcunun olmadığının da altınıçizdi.

GÜÇLÜ BÜTÇEYE GİDEN YOLDA DÖRT ADIM

Kaynağı kendi içinde projelerle Bornova Belediyesi'nin mali yapısını güçlendirdiklerini belirten Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, araç alımları başta olmak üzere asfalt şantiyesi, Çamdibi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, kız öğrenci yurtları gibi Bornova'ya yıllarca hizmet edecek büyük yatırımları kazandırdıklarını söyledi.

40 İLDEN DAHA BÜYÜK BÜTÇE

Türkiye’nin 40 ilinden daha büyük bütçeye sahip olduklarının altınıçizen Başkan İduğ, “Belediyenin mali gücünü arttırmak çok önemli. Bu sayede işçilerimizle imzaladığımız toplu sözleşmenin ardından geriye dönük 6 aylık ödemelerin tamamını tek seferde yapabildik” diye konuştu.

Kalıcı yatırımlara önem verdiklerini söyleyen Başkan İduğ, “Bu anlayışımız sayesinde 2022 yılında Bornova’da 42 milyon liralık asfalt ve yama çalışması yaptık. 2023’te aynı yatırımı 100 milyon liralık düzeye çıkarmayı hedefliyoruz" dedi. Başkan İduğ göreve gelmeden önce Bornova'da yol ile ilgili şikayetlerin yüzde 52 düzeyinde olduğunu şimdi ise bu oranın yüzde 26’ye düştüğünü söyledi.

ANKA Haber Ajansı