BAYRAMİÇ BELEDİYESİ, 1 YILLIK BİLANÇOSUNU PAYLAŞTI

BAYRAMİÇ BELEDİYESİ, 1 YILLIK BİLANÇOSUNU PAYLAŞTI
Bayramiç Belediyesi, 1 yıllık gelir gider bilançosunu tablo haline getirerek sosyal medya hesaplarından kamuoyunun bilgisine sundu. Belediyenin yıllık geliri yaklaşık 146 milyon 741 bin TL iken toplam gideri de 145 milyon 619 bin TL oldu. Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, “Unutmayın ki bu paralar sizindir. Hesap sormak en büyük hakkınızdır. Yapılan harcamalarda eleştirmek istediğiniz bir nokta varsa kapımız her zaman açıktır” dedi.

Bayramiç Belediyesi, bir yıllık gelir gider bilançosunu tablo haline getirerek sosyal medya hesaplarından kamuoyunun bilgisine sundu. Belediyenin yıllık geliri yaklaşık 146 milyon 741 bin TL iken toplam gideri de 145 milyon 619 bin TL oldu. Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, “Unutmayın ki bu paralar sizindir. Hesap sormak en büyük hakkınızdır. Yapılan harcamalarda eleştirmek istediğiniz bir nokta varsa kapımız her zaman açıktır” dedi.

Göreve gelişinin dördüncü yılını tamamlayan Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun, bir yıllık gelir gider bilançosunu açıkladı. Başkan Uygun, 1 Nisan 2022 ile 31 Mart 2023 tarihleri arasında toplam gelir gider ile bu dönemde yapılan harcamalar ve borçlara yapılan ödemelerle ilgili hazırladıkları tabloyu kamuoyuyla paylaştı.

Belediyenin bir yıllık süreçte toplam gideri 145 milyon 619 bin 121 TL olurken, toplam geliri de 146 milyon 741 bin 48 TL oldu. Bir önceki yıl 24 milyon 748 bin 262,60 TL olan mevcut borç durumu 24 milyon 754 bin 295,90 TL oldu. Borç durumuyla ilgili ayrıntılı bilgi veren Uygun, şunları kaydetti:

“Göreve gelmeden önce her şeyin şeffaf olacağına dair söz vermiştik. Bu yıl da belediyemizin bir yıllık gelir gider verilerini halkımızla paylaşıyoruz. Ekonomi anlamında ülke olarak sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Özellikle son yıl, tüm ülkeyi oldukça zorladı. Artan enflasyona, doların 4 kat ve altının 6 kat artmasına rağmen 1 Nisan 2019’da 28 milyon 206 bin 557 olan borcumuzu 3 milyon 452 bin 262 TL azaltmayı başardık. Artan maliyete rağmen projelerimizi gerçekleştirmekten vazgeçmedik. Bu yıl ilçemize yürüyen merdiven, spor kompleksi ve 22 Eylül Kurtuluş Parkı’nı kazandırdık. Bunun yanı sıra halkımızın huzuru ve mutluluğu için sosyal kültürel hizmetlerimize devam ettik. Vatandaşımızın ihtiyaçlarına cevap vermek için ekiplerimizle beraber hizmet vermeyi sürdürdük. Her zaman söylediğimiz gibi, bizim halkımızdan gizlimiz saklımız olmadı, olmayacak. Her yıl düzenli olarak belediyemize gelen paraların nerelere harcandığını ve miktarını halkımız bilecek. Unutmayın ki bu paralar sizindir. Hesap sormak en büyük hakkınızdır. Yapılan harcamalarda eleştirmek istediğiniz bir nokta varsa kapımız her zaman açıktır.”

ANKA Haber Ajansı