ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’İN HALİL AKYÜZ HUZUREVİ SAKİNLERİİÇİN ‘YAŞLILAR HAFTASI’NA ÖZEL ETKİNLİK

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’İN HALİL AKYÜZ HUZUREVİ SAKİNLERİİÇİN ‘YAŞLILAR HAFTASI’NA ÖZEL ETKİNLİK
Genç müzisyenler Elif Eroğlu ve Pınar Yar, Antalya Büyükşehir Belediyesi Döşemealtı Halil Akyüz Huzurevi'nde kalan huzurevi sakinlerine ‘Yaşlılar Haftası’ dolayısıyla keman konseri verdi.

Genç müzisyenler Elif Eroğlu ve Pınar Yar, Antalya Büyükşehir Belediyesi Döşemealtı Halil Akyüz Huzurevi'nde kalan huzurevi sakinlerine "Yaşlılar Haftası" dolayısıyla keman konseri verdi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Halil Akyüz Huzurevi'nde "Yaşlılar Haftası'na özel bir etkinlik düzenlendi. Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Süralsan Konservatuvarıöğrencisi, ulusal ve uluslararası yarışmalarda kazandığı birinciliklerle tanınan Elif Eroğlu ve genç müzisyen Pınar Yar, yaşlı bireylere keman dinletisi sundu. Genç müzisyenler gösterdikleri performans ile yaşlı bireylerden alkış aldı. Konser sonunda yaşlı bireyler de genç müzisyenlere teşekkür ederek kendi elleriyle yaptıkları hediyeleri sanatçılara verdi.

Huzurevinde büyüklerine verdiği konserin kendisi için çok anlamlı olduğunu söyleyen Elif Eroğlu, "Müzik her yaştan insana hitap eder. İlk defa huzurevinde değerli büyüklerim önünde keman çaldım çok mutlu oldum. Müzik ruhu dinlendiriyor, umarım bugün onların ruhuna hitap etmiş ve huzur vermişimdir" diye konuştu.

Huzurevi sakinlerinden Haydar Haluk Bulut, konseri çok beğendiğini söyleyerek, "Bizler için farklı bir gün oldu. Genç sanatçılarımızı burada görmek bizleri mutlu etti. Müzik sesi ile içimiz açıldı" dedi.

ANKA Haber Ajansı