ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN FESTİVALİ

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN 23 NİSAN FESTİVALİ
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen UluslararasıÇocuk ve Uçurtma Festivali, heyecan dolu renkli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen UluslararasıÇocuk ve Uçurtma Festivali, heyecan dolu renkli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında çocukların eğlenceli, keyifli ve dolu dolu vakit geçirmesi için Cam Piramit içerisinde yer alan Kral Yolu üzerinde çeşitli etkinlikler düzenliyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinliklerin ilk gününe yoğun ilgi gösteren aileler, çocuklarıyla keyifli vakit geçirme fırsatı buldu.

İKİ BAYRAM BİR ARADA

Gün boyu süren festival kapsamında çeşitli animasyon gösterileri, uluslararasıçocuk gösterileri, çocuk dans gösterileri, mini disco, zıpzıp balonları, kazan kazan sporları, yüz boyama, uçurtma uçurma etkinlikleri çocuklar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Antalyalıçocuklar hem Ramazan Bayramı hem de 23 Nisan coşkusunu doya doya yaşadı.

GÜN BOYU RENKLİ ETKİNLİKLER

Kral Yolunda kurulan festival alanında dev maskotlar, şişme oyun parkları, yüz boyama etkinlikleri, transformers robotları, ahşap oyun istasyonları, balon katlama etkinlikleri, panayır oyunları, tahta bacaklar ve çizgi karakterler, dev şişme dekorlar, Decathlon eğitim ve eğlence alanı bulunuyor. Atatürk ve Çocuk Resim Sergisi ve Fotoğraf Çekim Alanlarının bulunduğu Kral Yolu’nda ayrıca Bando ve Kent Orkestrası ile Çizgi Karakterler Bandosu gün boyu çaldıklarışarkılarla eğlenceli anlar yaşatıyor.

EĞLENCE, 23 NİSAN’DA DA SÜRECEK

23 Nisan UluslararasıÇocuk ve Uçurtma Festivali kapsamında 23 Nisan günü 09.00-12.30 arasında23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. Yıldönümü Kutlamaları, 14.00-15.00 saatleri arasındaİsmail Baha Sürelsan KonservatuvarıÇocuk Koroları Konseri, 15.00-17.00 arasıuluslararasıçocuk dans gösterileri, 17.15-17.45 Maskot Çocuk Show, 18.00-18.30Jonglör Gösterisi, 18.30-19.00 arasında da maskotlar eşliğinde mini disco olacak.

TURNUVADA BÜYÜK REKABET

Festival kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğinde Cam Piramit içerisinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Satranç Turnuvası da düzenleniyor. Turnuva 7-12 yaşlara özel toplam 6 kategoride gerçekleşiyor. Toplamda 1000 çocuğun katılımıyla gerçekleşen turnuvada rekabet 23 Nisan saat 20.00’ye kadar sürecek. Turnuva, ödül töreniyle son bulacak.

ANKA Haber Ajansı