ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI İLE KENT MERKEZİ ARASINDA EGO OTOBÜSLERİ HİZMET VERECEK

ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI İLE KENT MERKEZİ ARASINDA EGO OTOBÜSLERİ HİZMET VERECEK
Ankara Büşükşehir Belediyesi, Kent merkezi ile Esenboğa Havalimanı arasında ulaşımı sağlayan firmanın ihale süresinin dolması nedeniyle yurttaşların mağdur olmaması için 5 Nisan (yarın) itibarıyla yeni bir EGO hattını devreye sokuyor. 442 hat numaralı EGO otobüsleri, AŞTİ-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Havalimanı güzergâhında 24 saat kesintisiz hizmet vermeye başlayacak.

Ankara Büşükşehir Belediyesi, Kent merkezi ile Esenboğa Havalimanı arasında ulaşımı sağlayan firmanın ihale süresinin dolması nedeniyle yurttaşların mağdur olmaması için yeni bir EGO hattını devreye sokuyor. 442 hat numaralı EGO otobüsleri, 5 Nisan'dan (yarın) itibaren AŞTİ-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Havalimanı güzergâhında 24 saat kesintisiz hizmet vermeye başlayacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), kent merkezi ile Esenboğa Havalimanı arasında ulaşımı sağlayan BELKO AIR firmasının ihale süresinin dolması nedeniyle yurttaşların mağdur olmaması için harekete geçti. Esenboğa Havalimanı’na gidecek veya havaalanından şehir merkezine gelecek yurttaşlar için 442 hat numaralı EGO otobüsü AŞTİ-15 Temmuz Kızılay Milli İrade Meydanı-Havalimanı güzergâhında yarından itibaren hizmet vermeye başlayacak.

EGO Genel Müdürlüğü 442 hat numaralı otobüsleri ile Esenboğa Havalimanı’na 24 saat kesintisiz ulaşım sağlayacak. Sabah 06.00-24.00 saatleri arasında 20 dakikada bir; akşam 24.00-06.00 saatleri arasında ise AŞTİ-Havalimanı arasında karşılıklı olarak 3 adet servis hareket edecek. Vatandaşlar uçak kalkış saatlerini göz önünde bulundurarak, uygun servisleri kullanabilecek.

ANKARAKART, KREDİ KARTI VE NFC İLE SEYAHAT EDİLEBİLECEK

Ankarakart, tüm temassız banka kartları ve NFC (cep telefonu) ile ödeme yaparak seyahat edebilecek vatandaşlar; otobüslerin hareket saatlerini EGO CEP’TE mobil uygulamasından, www.ego.gov.tr adresi üzerinden ve Başkent 153 Çağrı Merkezi aracılığıyla öğrenebilecek.

Güncel gidiş-dönüş hareket saatleri ve güzergâh bilgisi ise şöyle:

Havalimanı’na gidiş istikametinde; AŞTİ-Sakıp Sabancı Bulvarı-Söğütözü Caddesi-Beştepe Caddesi-Cumhurbaşkanlığı Caddesi-Mevlâna Bulvarı-Konya Yolu Kavşağı-İsmet İnönü Bulvarı-Akay Kavşağı-Atatürk Bulvarı-Bakanlıklar-Kızılay-Sıhhiye-Opera-Derman Sokak-Kosova Sokak-Talatpaşa Bulvarı-Hipodrom Caddesi- Kazım Karabekir Caddesi-Etlik Caddesi-Dışkapı Kavşağı-Şehit Ömer Halis Demir Bulvarı-Erbakan Bulvarı-Özal Bulvarı-Esenboğa Havalimanı.

Havalimanı’ndan şehir merkezine dönüş istikametinde; Esenboğa Havalimanı-Özal Bulvarı-Erbakan Bulvarı-Şehit Ömer Halis Demir Bulvarı-Çankırı Caddesi-Cumhuriyet Caddesi-Talatpaşa Bulvarı-Atatürk Bulvarı-Sıhhiye-Kızılay-Bakanlıklar-Akay Kavşağı- İnönü Bulvarı- Dumlupınar Bulvarı- Söğütözü Caddesi- Sakıp Sabancı Bulvarı-AŞTİ.

ANKA Haber Ajansı