ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN SIFIR ATIK GÜNÜ’NE ÖZEL ETKİNLİK

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN SIFIR ATIK GÜNÜ’NE ÖZEL ETKİNLİK
Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü’ne özel olarak Kesikköprü Yerleşkesi’nde kalan depremzede yurttaşlar için etkinlik düzenledi. Etkinlikte, katılımcılara sıfır atık eğitimi verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü’ne özel olarak Kesikköprü Yerleşkesi’nde kalan depremzede yurttaşlar için etkinlik düzenledi. Etkinlikte, katılımcılara sıfık etik eğitimi verildi.

Depremzede yurttaşlar ve çocuklar için çeşitli etkinlikler düzenleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, çevre ve sıfır atık konusunda da farkındalığı artıracak çalışmalarını sürdürüyor. Kent Estetiği Daire Başkanlığı Atık Koordinasyon Şube Müdürlüğü, ABB’nin Kesikköprü Yerleşkesi’nde misafir ettiği depremzede ailelere yönelik olarak 30 Mart Uluslararası Sıfır Atık Günü’nde renkli ve eğlenceli bir etkinliğe imza attı.

Kadın ve çocukların katıldığı programda uzman eğitmenler tarafından katılımcılara sıfır atık eğitimi verilirken çocuklar da kendileri için hazırlanan tiyatro, çizgi film gösterimi ve atık toplama yarışı gibi etkinlikleri takip etti.

ANKA Haber Ajansı