Sözcü`den Erdogan`i kizdiracak manset

Sözcü gazetesi Basbakan Tayyip Erdogan`i Muhtesem Yüzyil dizisine gönderme yaparak padisah kiliginda çizdi. Gazete yeni RTÜK yasasi haberini ise `PADISAHIMIZA TV KAPATMA YETKISI` mansetiyle verdi. Iste çok konusulacak o çizim ve haber...
08-01-2011  08:16:48

Türkiye, ShovTV`de baslayan Muhtesem Yüzyil adli dizide, Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan`i tartisirken, 21. Yüzyil Türkiyesi`nde Basbakan`a padisah yetkisi veren bir tasari Meclis`te kabul edildi. RTÜK Tasarisi`nin 43 maddesi Genel Kurul`da AKP`lilerin oylariyla geçti. Geri kalan 15 madde ise önümüzdeki haftadan sonra görüsülecek. Tasarinin en dikkat çeken maddesi ise Basbakan`a program veya kanal kapatma yetkisinin verilmesi. Buna göre; milli güvenligin açikça gerekli kildigi hallerde veya kamu düzeninin ciddi sekilde bozulmasinin kuvvetle muhtemel oldugu durumlarda Basbakan veya görevlendirecegi Bakan, programa veya TV kanalina geçici yayin yasagi getirebilecek.
Yayin durdurma kararina karsi Danistay`da iptal davasi açilabilecek.

Muhalefet Bu sansürdür


MUHALEFET, Basbakan`a verilen kanal kapatma yetkisini elestirdi. MHP Genel Baskan Yardimcisi Tunca i Toskay, Basbakan`a taninan yetkiden endise duydugunu belirterek "Basbakanin ve AKP iktidarinin bu maddeyi istismar edecegi yönünde ciddi endise var. Her isine gelmedigi anda yayini kestirmek, yayinlari kaldirmak için mi bu yetkiyi kullanacaklar?" dedi. CHP Manisa Milletvekili Sahin Mengü, kanal kapatma yetkisinin resmen sansüre yol açacagini öne sürdü.
<< Önceki Haber Sonraki Haber >>
ETİKETLER :
Benzer Haberler
En Yeni Videolar
Popüler Videolar
Anket
Köşk adayınız kim?
Deniz Baykal
Tayyip Erdoğan
Abdullah Gül
Haşim Kılıç
Meral Akşener
Doğu Perinçek
Son dakika, en son haber, yerel seçim 2014, chp, sözcü,  | MuhalifGazete.com
© Copyright 2013 Muhalif Gazete. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Gezi direnişi
Sözcü
Yasaklı Sitelere Giriş
SAĞLIK
SSK rapor parası sorgulama
e-devlet
SGK
SSK
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Beşiktaş haberleri
SİYASET
Kemal Kılıçdaroğlu
Seçim anketi
Yerel seçim
Mustafa Sarıgül
DÜNYA
Suriye savaşı
Mısır